مجلس مولوكانه

۱٫ اگر حق راي مردم را محترم ندارند، اگر بخواهند از اين راه آنان را خفه كنند، شكي نيست كه اين صدا، دير يا زود از راه خشونت رخ خواهد نمود و ما نيز مانند ممالك ديگر به دور باطلي از سركوب و شورش، خواهيم افتاد و تا ابد اين دور رهايي نخواهيم يافت. توماس جفرسون
در همان سال (۱۳۴۳) منصور با همكاري هويدا و گروهي كوچك از اعضاي اوليه «كانون مترقي» (حزب ايران نوين) سياه اي از كانديداهاي حزب را براي انتخابات آتي مجلس تدارك كردند. سپس كميته اي متشكل از علم و منصور و نماينده اي از ساواك تركيب مجلس آينده را به بحث گذاشتند… حتي تركيب رهبري آينده مجلس نيز به همين ترتيب تعيين شد. سرانجام سياه ي نمايندگان مجلس آتي تهيه شد و براي تاييد نهايي به «شرف عرض»! رسيد. پس از تاييد شاه، تمامي اين كانديداها در انتخابات آزاد بعدي به نمايندگي مجلس برگزيده شدند!! كتاب معماي هويدا، دكتر عباس ميلاني

۲٫ آخر بهمن براي ما يادآور خاطره شهادت عموي بزرگوارم سيدجمال است كه در روي اروند موقعي كه به فاو مي رفت هدف قرار گرفت و به فيض شهادت رسيد. لبخند هميشگي و مهرباني و حسن خلقش مثال زدني بود. خدا ايشان و ما را با اجداد طاهرين مان محشور نمايد.
پيوند مرتبط: فيلمبردار جنگي

۳٫ شهدائنا، عظمائنا: حاج رضوان بزرگ، در سال روز ترور رفيق حريري، ترور شد و به شهادت رسيد.  عماد مغنيه كه آموزش هاي خود را در جنبش فتح ديده بود در آموزش نيروهاي سپاه در سال هاي ابتدايي جنگ نقش موثري داشت و تعداد زيادي از نيروهاي اطلاعات و عمليات سپاه را تربيت كرد. در حالي كه در آن سال ها اندكي بيش از ۲۰ سال داشت.
جالب اين كه اسراييلي ها از ترس تبعات، مسئوليت اين ترور را نپذيرفتند و نتوانستند حلاوت اين ترور را بچشند. اين ترور في الواقع در عرصه نظامي و امنيتي كار بزرگي بود و اسراييل بين حلاوت و درامان ماندن از تبعات آن، دومي را انتخاب كرد. مراسم تشعيع امروز كه  همراه با سالگرد ترور رفيق حريري است، فضاي سياسي لبنان را تحت تاثير شديد قرار مي دهد. ياد گفته شهيد مظلوم تاريخ معاصر ايران، دكتر بهشتي افتادم كه مي گفت: بكشيد ما را بيدارتر مي شويم.
بيانيه رسمي حزب الله (عربي) عكس عماد مغنيه با كيفيت خوب   صفحات زندگي مغنيه تا سال‌ها بسته مي‌ماند: علي منتظري

۴٫ دكتر يزدي در كتاب آخرين تلاش ها در آخرين روزها، خاطره ذكر كرده كه براي دوستداران امام موسي صدر جالب است:
امام موسي صدر، شهيد دكتر چمران، شهيد دكتر مفتح، دكتر ابراهيم يزدي و برخي ديگر  به دنبال ايجاد دانشگاه اسلامي در لبنان بودند كه بعد از طرح و مطالعات  زميني هم در بعلبك خريداري شد كه با ربودن امام صدر توسط حكومت جنايت كار قذافي ملعون به فراموشي سپرده شد.
اين خاطره گوياست كه امام صدر نقش اصلي را در تاسيس اين دانشگاه داشته است و امام چه اهميت ويژه اي براي آموزش عالي قايل بوده اند.
– انقلاب اسلامي به قلم امام موسي صدر، لوموند ۱شهريور۱۳۵۷

۵٫ سايت هتاك نوسازي كه از سايت هاي حامي دولت مهرورز و نوكر مردم بود بعد از بي ادبي نسبت به بيت امام بالاخره مسدود شد. شايان ذكر است اين سرعت عمل در مقايسه با انتقاد سايت ها از اعضاي  دولت، مانند سرعت شلمان لاكپشت مي مانست. سال گذشته كه دوستان تصاوير و فيلم حضور مشايي در مجلس رقص را منتشر كردند همان شب، هم بازداشت شدند هم فيلتر!
تابناك:  راز تخريب سيد حسن خميني، جاويد قربان اوغلي    پنج آسيب در راه انقلاب ؛‌ سيدحسن خميني
آيت الله صانعي خطاب به سيدحسن خميني:  شما حجتي براي حفظ نظام اسلامي و دست آورد بزرگ آن كه همان حاكميت مردم بر سرنوشت خويش(جمهوري اسلامي)  هستيد

دسته‌هادسته‌بندی نشده