پرونده ي رمالان: ديروز تخريب و اهانت؛ امروز: دلسوزي و انتقاد سازنده

خانه نشيني ده روزه ي محمود احمدي ن‍ژاد در پي لغو حكم اش مبني بر عزل حيدرمصلحي وزير اطلاعات از سوي رهبري انقلاب و مغايرت نظر رييس دولت با رييس حكومت،  فرصتي را براي اصولگرايان منتقد سياست هاي وي فراهم ساخت تا انتقادهايي را كه مدت ها در گلويشان فروخفته بود آشكار كنند. بخشي از اصولگرايان در مجلس نامه ي شكواييه تنظيم كردند و بخشي ديگر نيز انتقادها و تهديدات جدي اي را مطرح.
در ميان انتقادهاي مطرح شده از سوي اصولگرايان سرفصل ولايت فقيه و موضوع مشروعيت مسئولان است  و فصل دوم متوجه نقش رمالان و متخصصين علوم غريبه در دولت مي باشد. جملات شاخصي درباره موضوع رمالان  اين روزها مشهور شده است، مثلا حداد عادل در گفتگويي تاكيد كرد: رمال و غیبگو مشکل نظام را حل نمی کند و يا اين كه مرتضی نبوی سياست مدار با سابقه جريان ريشه دار راست گفته است: تلاش داریم احمدی‌نژاد را از جنیان کافر جدا کنیم.
ميرحسين موسوي كه اين روزها حصر خانگي در منزل را سپري مي كند در سخناني كه ارديبهشت ۱۳۸۸ در جريان سفر انتخاباتي اش به شيراز داشت با جديت اعلام كرد: دولت دهم، دولت عقلانيت و استفاده از کارشناسان و نهادهايي است که ملت با همت خودش ايجاد کرده است، نه دولت رمالي و کف بيني!
اين جمله ي ميرحسين موج شديدتري از حملات عليه اش را در پي داشت و همين اصولگرايان منتقد وي را متهم به تخريب دولت و نسبت دادن «خجالت آورترین اهانت ها و تهمت ها» كردند؛ اما رسم روزگار و سنت الهي است كه همان جرياني كه اين انتقاد دلسوزانه ي نخست وزير دوران حضرت امام  را تخريب مي دانستند، امروز، ۲ سال بعد از آن سخنراني، با همان دلايل، شديدترين اتهامات و انتقادات را متوجه احمدي نژاد مي  كنند.
در تاريخي ترين مناظره ي انتخاباتي انقلاب اسلامي، جايي كه محمود احمدي ن‍ژاد كاغذي را با دو دست بلند كرد و رو به ميرحسين موسوي گفت: من می‌توانم راجع به پرونده آموزشی یک خانم صحبت کنم. بگویم؟ میرحسین موسوی گفت: بنده می‌خواهم بگویم یکی ازمشکلاتی که درکشور ما الان هست شبیه همین روشی است که الان دراین صحنه با آن روبه‌رو هستیم. مثل پرونده سازی. دنبال یک واژه‌هایی گشتن. بنده آمده‌ام که این روحیه را عوض کنم. آن چیزی که درفرمان هشت ماده‌ای حضرت امام هست برخلاف این روحیه است و بنده این حالت پرونده سازی، سیاه کردن برنامه‌ها، سیاه کردن داشجویان وامثال این ها را عوض می‌کنم… بنده چهار، پنج تا ویژگی‌هایی که دراین نوع مدیریت وجود دارد را برای شما مطرح کردم. … یک مدیریت هیجانی بی‌ثبات، نمایشی و شعاری، خیال بافی و خرافه گرایی».
همان رفتاري كه ميرحسين موسوي براي اصلاح آن برخاست،  نه تنها پس از انتخابات كنترل و محدود نشد، بلكه به سبب زيركي رييس دولت، به شكل افراطي درآمد و امروز گريبان كشور و حاميانش را گرفته است و هزينه ي فراواني را به نظام و پيشرفت كشور تحميل كرده است.
حضرت امام جعفر صادق فرمودند: اَبَى اللّه  اَنْ يُعَرِّفَ باطِلاً حَقّا اَبَى اللّه  اَنْ يَجْعَلَ الْحَقَّ فى قَلْبِ الْمُؤْمِنِ باطِلاً لا شَكَّ فيهِ وَ اَبَى اللّه  اَنْ يَجْعَلَ الْباطِلَ فى قَلْبِ الْـكافِر الْمُخالِفِ حَقّـا لا شَكَّ فيهِ وَ لَوْ لَمْ يَجْعَلْ هذا هكَذا ما عُرِفَ حَقٌّ مِنْ باطِلٍ؛ خداوند اِبا دارد از اين كه باطلى را حق معرفى نمايد، خداوند اِبا دارد از اين كه حق را در دل مؤمن، باطلى ترديدناپذير جلوه دهد، خداوند اِبا دارد از اين كه باطل را در دل كافر حق ستيز به صورت حقى ترديدناپذير جلوه دهد، اگر چنين نمى كرد، حق از باطل شناخته نمى شد. محاسن، ج ۱، ص ۲۷۷

دسته‌هادسته‌بندی نشده