خاطره جالب آیت الله اردبیلی از امام: من که جزء اصول دین نیستم

روز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ آیت الله حاج شیخ عبدالکریم موسوی اردبیلی در پایان درس خارج فقه خود درخصوص رحلت حضرت امام می گوید: متاسفانه در شرایط خوبی قرار نداریم. امام را بگونه ای مطرح می کنند که شایسته ایشان نیست. مردم که از نزدیک با امام و خُلقیات ایشان آشنا نبودند. من خاطره ای را بگویم، ما مسئولین قوا شبهای پنجشنبه می رفتیم خدمت امام. ایشان به ما گفته بود که حرفهای مهم تان را بعد از رفتن من جمع بندی کنید و احمد به من می گوید.

وی ادامه داد: یکی از همان شبها که خدمتشان رسیدیم امام فرمودند برخی از این آقایان که من می شناسمشان افراد متدین و خوبی هستند – منظورشان نهضت آزادی ایران و مرحوم مهندس مهدی بازرگان بود – باید رعایت حالشان بشود.

وی سپس به نقل از آیت الله خامنه ای می گویند: جناب آقای خامنه ای گفتند: آقا این ها روحانیت را قبول ندارند. امام فرمودند: اینطور نیست! روحانیت را قبول دارند، شماها را قبول ندارند.

آیت الله موسوی اردبیلی همچنین تصریح می کنند: آقای خامنه ای مجددا گفتند: آقا اینها شما را هم قبول ندارند! امام فرمودند: مرا قبول نداشته باشند، مگر من جزء اصول دین هستم!؟ عده ای مرا قبول دارند، و عده ای هم قبول ندارند. من که جزء اصول دین نیستم که لازم باشد همه مرا قبول داشته باشند

آیت الله موسوی اردبیلی افزود: من این مطالب امام را همان هفته در خطبه های نماز جمعه گفتم، البته با حذف نام افراد. بله آقایان امام این بود.  حال طوری امام را مطرح می کنند که جوان ها ی ما که آن زمان نبودند و امام را درک نکردند طور دیگری برداشت می کنند. آقا خیلی اوضاع فرق کرده است. والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.