حامیان پوشالی تیم ملی و مساله کی روش

صادق حسینی: خانواده بزرگ ورزش، نامه، عصر خبر، روزنامه آرمان، روزنامه اعتماد : این جام جهانی برای فوتبال ایران شگفت انگیز و اعجاب آور بود. شگفت انگیز از آن جهت که مدعی قهرمانی جام جهانی، آرژانتین را به زانو در آوردیم و اعجاب آور از این که تیم ملی «حاشیه» نداشت و البته دغدغه داشت: دغدغه ماندن یا نماندن کی روش.

کی روش که از برد کره جنوبی و راهیابی ایران به جام جهانی منتظر تمدید قراردادش بود و جواب محکمی از فدراسیون نگرفت، در خلال جام جهانی بیشتر سوال ها درباره قراردادش را «مبهم» جواب داد.

وزیر ورزش نیز در واکنش به تمدید قرارداد کی روش که تبدیل به یک مطالبه عمومی شده گفت: «کی روش تخفیف دهد، تمدید می کنیم»!

اگر نگاه برخی از اهل فن از جمله محسن صفایی فراهانی را که مشکل عدم تمدید قرارداد کارلوس کی روش «مسایل مالی» نیست را کنار بگذاریم؛ نگاه خوش بینانه این است که مشکل تمدید نشدن قراردادش «مسایل مالی است». او برای خودش سالی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای دستیارانش درخواست کرده است. که با دلار ۳۲۰۰ تومانی می شود سالی ۱۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و البته برای کشوری با بضاعت ایران هزینه ۴ میلیون دلاری در سال اصلا قابل اعتنا نیست.

از سوی دیگر چندی پیش فدراسیون فوتبال با اعلام نام ۲۲ شرکت که بعد تر به ۲۶ شرکت افزایش یافت و به صورت غیر مجاز خود را حامی تیم ملی اعلام کرده بودند در بیانیه ای تاکید کرد: «با سوء استفاده از احساسات بی شائبه مردم، خود و کالای موردنظر را بدون پرداخت حقوق حقه فوتبال ملی، با استفاده از جو فوتبال مطرح می‌کنند.»

روشن است اگر این ۲۶ بانک و شرکت صنعتی به جای این که میلیاردها تومان پول تبلیغات را صرفا در جیب تلویزیون بریزند حقوق فدراسیون فوتبال را پرداخت کنند، قطعا بهانه ی «پول» نداشتنی دیگر نخواهد ماند که فدراسیون با «مذاکره» پشت آن پناه ببرد.

اسامی ۲۶ شرکت سوء استفاده کننده از تیم ملی

فروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰
اخوان
گلدیران
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل
مادیران
عطر آمور
بانک پارسیان
بانک سرمایه
بانک صادرات
بانک کشاورزی
پارک ارم
هنکل پاک وش
tcl تلویزیون
صنایع غذایی به ارا
دینا
ارتباطات تامین شمس نوین
سامسونگ
شهر فرش
شیرالات راسان
کانون فرهنگی اموزش –قلم چی
کاچیران
روغن موتور کاسپین (فومن شیمی)
گلستان
کیش چیپس
برنج میزبان
مجتمع فراورده های لبنی و بستنی میهن

دسته‌هادسته‌بندی نشده