ايام نيمه خرداد

سيد حسن خميني۱- ايام نيمه خرداد و ارتحال امام امسال شايد كمي متفاوت تر بود از سال گذشته در سيما. هم به جهت مستندهايي كه پخش شد و هم به جهت گفت و گوها كه شايد نقطه اوج آن بخش اول گفت و گوي آسيدحسن خميني حفظه الله باشد. در اين گفت و گو آسد حسن آقا علاوه بر اين كه نشان داد از هوش بالايي برخوردار است، در فلسفه و عرفان هم پرمطالعه است. همچنين به شدت صريح و استوار سخن مي گويد و انتقاد مي كند و لزومي به مماشات در كلام انتقادي نمي بيند. كما اينكه به راحتي به تلويزيون كه مدعي مي شود آينه افكار عمومي است مي گويد: نه لزوما اين گونه نيست. تلويزيون هم استفاده ابزاري از امام مي كند و هم هميشه به يك طرف مي افتد. كلام زيبا و لحن شيوا هم از ديگري ويژگي هاي جالب ايشان است.

يا بحث ديگري كه خيلي به جا و هوشمندانه مطرح كرد: مردم رنگ كارها را خيلي خوب متوجه مي شوند. به نظر پرهيز آسدحسن از ورود به بحث هاي سياسي روزمره كه تاريخ مصرف دارند يكي از دلايل محبوبيت بالاي ايشان در نزد مردم باشد.

سيد حسن و سيد ياسر خميني

۲- سيما در اين ايام مستندي پخش كرد به نام روح الله كه ظاهرا توليد المنار بود و اما چند نكته:
كابينه دولت موقت: عكس سايت رسمي مرحوم بازرگانچرا نگاه يك مستدساز خارجي به امام تا اين حد داخلي و سياسي است. اگر اين مستند نامش انقلاب ايران بود، آري مستند در خور بود اما اگر نامش روح الله و موضوعش امام خميني بود پس چرا اينقدر محتواي سياسي و داخلي داشت. با اين حال مستند پر بود از تصاويري كه تا كنون از سيما پخش نشده بود، تصاوير روزهاي پرتنش اوايل انقلاب. نكته جالب ديگر اين كه كارفرماي اين مستند كه ظاهرا بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس است (!) در فيلم دست برده و مصاحبه ها و گفت و گوهايي ديگري كه كاملا با ساختارمستند تفاوت دارد به آن اضافه كرد تا نهضت آزادي و جبهه ملي را بكوبد و تخطئه كند. اما پر واضح است كه اين اقليت ديندار چه حجم از افكار عمومي را به خود جلب كرده اند و چه ميزان طرفدار دارند. نمونه آخر آن انتخابات شوراي شهر بود كه به رغم تاييد صلاحيت نتوانستند آرايي كسب كنند. حال چه دليلي دارد كه بر پيكر پير و فروتوت اين اقليت سياسي مسلمان و منقد چوب تهمت و اتهام بزنند؟

۳- يادداشت ابطحي پيرامون هاشمي و دولت فعلي هم بسيار خواندني و نشاط آور است: دیشب در حرم امام، آقای هاشمی رفسنجانی سخنرانی میکرد. داشت تاریخچه زندگی امام را می گفت. رسید به سخنرانی امام و گفت امام در همین بهشت زهرا فرمودند: من دولت تعییین میکنم. من تو دهن این دولت میزنم. مردم تکبیر بلندی گفتند. با توجه به اختلافات موجود هاشمی و دولت فعلی حاضرین به یکدیگر لبخند زدند. فکر کنم روی عادت بود. قصدی نداشتند. اینم شوخی همین جوری!

۴-دخترا به پنج گروه اصلي تقسيم ميشن : ‌گروه اول دخترائي هستند كه پسرا رو بدبخت ميكنن! گروه دوم دخترائي هستند كه اشك پسرا رو در ميارن! گروه سوم دخترائي هستند كه جوون پسرا رو به لبشون ميرسونن! گروه چهارم دخترائي هستند كه كاري ميكنن پسرا روزي ۱۸ بار‌آرزوي مرگ كنن! گروه ۵ دخترائي هستند كه به اشتباه فكر ميكنن جزو هيچكدوم از گروههاي بالا نيستن

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.