تلاش ها به نتيجه رسيد؛ معظم له فوت كردند

۱٫ بالاخره آقاي مشكيني بعد از مدتها بيمارستان خوابي، رحمت رفت كه خدايش بيامرزد. يكي از دوستان مي گفت: ظاهراَ تلاش هاي پشت پرده بر سر مجلس خبرگان به نتيجه رسيد كه معظم له فوت كردند. نسل ما  چهره هاي شاخص انقلاب را به چيزي مي شناسد: مثلا حضرت امام را به اقتدار و مشروعيت مردمي و سيرسلوك و حسن خلقش، آقاي منتظري را به جانشيني رهبر و انقلاب و داستان هاي بعدش، حضرت علامه طباطبايي را به فلسفه و عرفان، آقاي هاشمي را به سياست مداري، شهيد مطهري و شهيد بهشتي، موسوي اردبيلي و خاتمي و ناطق نوري و خلاصه هركسي را به صفتي در ذهن داريم. اما اين چند روزه هرچه گشتم كه من آقاي مشكيني را به چه صفتي در خاطر مي آورم تنها «تاييد فهرست نمايندگان مجلس هفتم توسط امام زمان» در ذهنم نقش مي بندد.

۲٫اجاره نشين هانامه قديمي برادر اولترا راديكال سابق محسن مخملباف را در شرق مي خواندم: … حاجي واشنگتن را که گردن نگرفتيد، اجاره نشين ها به گردن چه کسي است؟ اگر فيلم را نديده ايد، ببينيد. اگر ديده ايد يک بار ديگر ببينيد. شما را به همان حضرت اباالفضل (ع) تکليف کسي چون من با شما چيست؟ ارج گذاريتان به جنگ را باور کنم يا اغماضتان را در مورد امثال اجاره نشين ها، اميدوارم که همچنان ما را متحجر ندانيد که مثلاً به هنر تبليغاتي و سفارشي معتقديم يا با انتقاد مخالفيم. اما انتقاد در چارچوب انقلاب و اسلام يا هجو اصل اسلام و انقلاب؟ توهين مي شود اگر بگويم فيلم ديدن بلد نيستيد….  واقع قضيه اين است که دو ساعت پيش که فيلم را ديدم حاضر بودم به خودم نارنجک ببندم و مهرجويي را بغل کنم و با هم به آن دنيا برويم.

۳٫ داستان پيروزي اسلام گرايان تركيه چند وقتي است موجي از شادي ميان اركان سياسي ايران را برانگيخته است  بگونه اي كه برخي اين پيروزي را نصر خودشان و همسو با خود دانسته اند. اما آنچه كه لازم به بيان است اين كه نگاه، عملكرد و راهبرد و در يك كلام سياست به معني جامع حزب عدالت و توسعه با آنچه در ايران امروز جاري است كاملا متفاوت است. چه آنجا كه خواستگاه اين پيروزي فشار نيروهاي لائيك باشد يا هر چيز ديگري. ممكن است در برخي جهات ديپلماتيك تركيه و ايران هم نظر باشند اما در سياست داخلي قوه مجريه و مقننه همه چيز متفاوت است.  در همين دولت و نظام ترك به فرض اين كه ارتش هم اسلامي شود! باز برخوردهاي قهري و تند به نام امنيت اجتماعي صورت نمي گيرد و نظارت هاي آن چناني ملحوظ نمي شود. اما چيزي كه واضح است تركان عثماني تسامح و تساهل بيشتر را تدبير آينده خود قرار داده اند. توصيه مي كنم شما و نه خودم را كه يادداشت « از سرزمين عثمان تا كشور تركان » كه پيشتر نوشتم بخوانيد.

۴٫داستان اين طرح ارتقا امنيت اجتماعي حالا حالا ها ادامه دارد و
كم كم به تمامي حوزه هاي سرك مي كشد.
اين بار اين طرح براي بيمارستان ها اجرا مي شود. تصور بكنيد  يكي از برادران كم و بيش هيكلمند ناجا وارد بيمارستان شود و به پرستاران و ملت غالبا متالم تذكر دهد.
با اين اوصاف و سرعت چندي ديگر ناجا آگهي مي دهد كه طرح ارتقا امنيت اجتماعي ويژه خانه هاي مردم هم اجرا مي شود و ….

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.