جنگ تلخ؛ دفاع با عزت

۱٫ شهيد سيدجمال حسيني، شهادت بهمن 1364آخر تابستان كه مي شود براي هم نسلان من ۲ چيز خاطره اش زنده مي شود: بازگشتن به مدرسه و هفته دفاع مقدس. آخر تابستان كه مي شود دل تنگ مي شويم هم براي دوباره رفتن به مدرسه و دور شدن از تعطيلي! هم براي خاطرات آن جنگ ويرانگر.
آخر شهريور كه مي شود بيشتر يادم مي ماند كه چه جوانان پاك و نابي براي اين ارض مقدس دفاع كردند، عموي من، پدر تو، برادرت، دايي و پدربزرگ محمد و همه جوانمردان پاك دل و با اخلاص اين سرزمين. از آن همه جوانان پر شور و شعور چندين نفر شهيد شدند، رزمنده اي كه در كوچه پس كوچه هاي خرمشهر مي جنگيد و از پدر و مادر و همسرش كه بدون خداحافظي تنهايشان گذاشته از دوربين سوپر ۸ روبرويش وداع مي كند، حالا كجاست؟ شهيدي بايد، سرداري بايد و آزاده اي و معلمي و كشاورزي بايد شده باشد. خيلي دوست داشتم كه آنها را در وضعيت كنوني مي ديدم. كاش مسجد جامع خرمشهر با همه آن جراحاتش مي ماند و بازسازيش نمي كردند. كاش سياست ورزي مشتركات را از بين نمي برد و كاش اخلاق نمي مرد. كاش قدرت اين قدر عزيز نمي شد و كاش هدف وسيله را توجيه نمي كرد.
:: عكس: شهيد سيد جمال حسيني، شهادت: بهمن ۶۴، اروند
پيوند هاي مرتبط:  عكس هاي دفاع مقدس ۱ و ۲   ويژه نامه دري از درهاي بهشت، تبيان  نواي جبهه   كربلا كربلا ما داريم مياييم  لبخند؛ پشت خاكريز

۲٫ صواريخ نجاد!
ديروز كه رژه ها سراسر كشور را فرا گرفت و قدر۲ و شهاب ۳ و صاعقه عرضه شدند، در حالي كه تمام شبكه هاي خبري منطقه برنامه هاي خود را به اين موضوع اختصاص داده بودند و تحليل مي كردند آن را، سيماي جمهوري اسلامي در بهترين برنامه گفت و گوييش، به گفت و گو با رييس كل بانك مركزي پرداخت! كه ۲ دليل مي تواند داشته باشد: يا خوابشان برده بود! يا واقعا هيچ تحليل و پيش بيني از بازتاب هاي اين رويداد نداشتند. العربيه زير تيتر صواريخ نجاد (موشك هاي احمدي نژاد) با پخش صحنه هايي از رژه و گفت و گوي ۳ جانبه با تهران، لندن و استوديو سعي داشت اين خط را دنبال كند كه: ۱٫ ايران در مورد قدرت دفاعي خود غلو مي كند و لاف مي زند. ۲٫ اين فناوري هاي همه تركيبي است و مال كره شمالي و كوبا و ساير كشورها. ۳٫ اسراييل و اروپا در تيررس ايران هستند!
الجزيره هم در برنامه حوار مفتوح كه از دفتر بيروت به مديريت و اجراي  غسان بن جدو  با جمعي از جوانان لبنان در اين خصوص گفت و گوي آزاد تشكيل داده بود و يك كارشناس ديگر هم در اين زمينه صحبت مي كرد.
العالم توليد داخل هم كارشناسي بهتر از برادر معاود رويوران پيدا نكرده بود كه اظهار نظر كند! همه و همه ي برنامه هاي شب گذشته نشان داد كه واقعاً مديران رسانه ملي چقدر وقت شناسند!
۳٫ گزارش تصويري از روز گفت و گوي تمدن ها
۴٫ نا سلامتي سايت بازتاب هم ديگه جدي جدي توقيف شد اين هم آخر عاقبت اصولگرايي!!

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.