جبريل نادا في السماء قُتِل المرتضي

۱. شب هاي قدر امسال تجريه اي متفاوت بود از آن جهت كه برخي دوستان زنگ زدند و دعوت كردند براي روزهاي بعد از شب قدر حكومت. گفتم دليل چيست: گفتند حضرات آيات مراجع ما ماه مبارك را از جمعه شروع كردند. حاليا كه اهل حاليم پس هم با اين ور و هم با اون ور شب قدر مي گيريم.
گفتني درباره حضرت امير (ع) آن قدر زياد است كه لال شويم كم است. اما شايد گفتن درباره مهمترين دشمن آن حضرت راحت تر باشد. علي را كِه كشت؟ اين اشقي الاشقيا كيست كه علي را كشته است؟ اين اشقي الاشقيا نماينده ي عابدان ظاهربين بودند كه ظاهر دين را پرستيدند و براي دينداري ايمان متر كردند. هماناني كه در كربلا روح دين را رها كردند و ظاهر را گرفتند. هماناني كه …. ياد شمر افتادم. راستي شمر شما چگونه است.  وبلاگ شمرشناسي   ويژه نامه شب هاي قدر  گزارش تصويري   فارس ۱و۲  مهر ايسنا


۲٫ روايت مي كنم بخشي از ضربت خوردن حضرت علي (ع) را: … قطام گفت براى مهريه من چه خواهى كرد؟ گفت هر چه تو بخواهى! … قطام گفت مهر من سه هزار درهم پول و يك كنيز و يك غلام و كشتن على بن ابيطالب است… قطام گفت البته در حال عادى كسى نمي‌تواند به او دست يابد بايد او را غافل گير كنى و به قتل رسانى تا درد دل مرا شفا بخشى و از وصالم كامياب شوى و چنانچه در انجام اين كار كشته گردى پاداش آخرتت بهتر از دنيا خواهد بود!! …به خدا سوگند من به كوفه نيامده‏ام مگر براى همين كار!… حضرت خفتگان را بيدار نمود و سپس به محراب رفت و به نماز نافله صبح ايستاد و چون به سجده رفت عبدالرحمن بن ملجم با شمشير زهر آلود در حالي كه فرياد مي‌زد لله الحكم لا لك يا على ضربتى به سر مبارك آن حضرت فرود آورد  و شمشير او بر محلى كه سابقا شمشير عمرو بن عبدود بر آن خورده بود اصابت نمود و فرق مباركش را تا پيشانى شكافت و ابن ملجم و همراهانش فورا بگريختند… خون از سر مبارك على عليه السلام جارى شد و محاسن شريفش را رنگين نمود :
بسم الله و بالله و على ملة رسول الله فزت و رب الكعبة. سوگند به پروردگار كعبه كه رستگار شدم  و سپس اين آيه شريفه را تلاوت نمود: منها خلقناكم و فيها نعيدكم و منها نخرجكم تارة اخرى (سوره مباركه طه آيه ۵۵) شما را از خاك آفريديم و به خاك بر مي‌گردانيم و بار ديگر از خاك مبعوث‏تان مي‌كنيم و شنيده شد كه در آن وقت جبرئيل ميان زمين و آسمان ندا داد و گفت: تهدمت و الله اركان الهدى و انطمست اعلام التقى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى قتل على المرتضى قتله اشقى الاشقياء؛ به خدا سوگند ستون‌هاى هدايت در هم شكست و نشانه‏هاى تقوى محو شد و دستاويز محكمى كه ميان خالق و مخلوق بود گسيخته گرديد پسر عم مصطفى صلى الله عليه و آله كشته شد، على مرتضى به شهادت رسيد و بدبخت‏ترين اشقياء او را شهيد نمود. مطلب كامل…  ويژه نامه شهادت اميرالمومنين تبيان  باسم كربلايي: قسماً بدمائک  یا حیدر … یا یوم اشوف اعتابک     مناجات حضرت امير در مسجد كوفه    عكس هاي حرم علوي، مهر

۳٫ دوستي مي گفت: …  افطاري امسال آقاي هاشمي برخلاف سال هاي گذشته با نماز شروع شد و بعد از كلي نوافل و غفيله  روزه داران افطار كردند.
ظريفي ندا داد: اين هم از شئون رياست خبرگان است.

 

۴٫ گزارش تصويري تيراندازي در خيابان كارگر: مهر

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.