بزغاله ها بزغاله ها كجاييد

۱٫ بزغاله هاي عزيز! خوب به سلامتي و به فرموده مسئله هسته اي هم كه حل شد. فقط من نمي دونم چرا حجم و نوع تهديدها و تحديدها رو به افزايش است. يا شايد هم اين نوعي حل شدن است كه ما دركش نمي كنيم و بايد به آسمان وصل باشي. بعد از نتايج جالب گفتمان «ماكرديم و شد» رييس جمهور گفتمان جديدي بر بكار بردند: گفتمان بزغاله ها!

۲٫ تابناك خاطره جالبي از امام نقل كرده است:…گويا در پاکت پولي که به آقاي «….» بابت جلسات روضه داديد اشتباهي صورت گرفته و مبلغ آن بسيار ناچيز بود، شايد با پاکت ديگري اشتباه شده است. آقا فرمودند: «نه، اشتباهي در کار نبود. ما از ايشان دعوت کرديم تا در وصف ائمه و معصومين ـ عليهم السلام ـ سخن بگويد، نه اين‌که از خميني تعريف کند. منبري که در آن از خميني تعريف شود، بيش از اين نمي‌ارزد!».

۳. ديپلمات قهرمان خوش آمدي به ايران! بعد از ۲۷۲ روز اسارت در بند آمريكايي ها ۲ تن از ۵ ديپلمات به گروگان گرفته شده در اربيل آزاد شدند. هرچند كه ايران نشان داده براي احقاق حقوق ايرانيان خارج از كشور خيلي تلاش مي كند مثل تلاش هاي طاقت فرساي آزادسازي امام موسي صدر كه ۳۰ سال است در حال به نتيجه رسيدن است.
گزارش تصويري فارس از بازگشت ديپلمات ها

۴٫ چهاردهمين نمايشگاه مطبوعات امسال از اين جهت  قابل توجه است كه جدا از نمايشگاه كتاب برگزار مي شود و هم بين المللي. پوستر اين دوره كه يكي از ضعيف ترن پوسترهاي سال هاي اخير است تركيبي است چند آنتن راديو وايرلس ! كه كمترين ربطي به مطبوعات و رسانه چه از نوع الكترونيكي و چاپي ندارد. داستان رسانه حرفه اي در ايران به جهت محدوديت هاي قانوني (راديو-تلويزيون) و اعمال سليقه هاي فراوان و مشكلات مالي تا رسيدن به فضاي حرفه اي و نيمچه آرماني فاصله زيادي دارد. روزنامه اي كه به شماره ۳۰-۴۰ نرسيده تعطيل مي شود و روزنامه نگاراني كه هر روز بيكار مي شوند، فضايي براي رشد و آزاد انديشي مصرح در قانون اساسي نمي دهد. جايي كه روزنامه نگاران سپربلاي سياسيون مي شوند و پياده نظام آنها، مجالي براي رشد حرفه اي ندارد.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.