نبض انتخابات دهم رياست جمهوري ايران در دنياي بدون اينترنت

انتخابات دولت دهم ايران، شرايط خاصي دارد و آن هم به دليل حضور ميرحسين موسوي است چرا كه وي گفتمان و عملكردي دارد كه دامنه وسيعي از طرفداران را در بر مي گيرد از طيف اصلاح طلب تا اصولگرا. از علي اكبرهاشمي رفسنجاني و  سيدمحمد خاتمي تا علي اكبر ناطق نوري، از محمدرضا خاتمي و مسيح مهاجري تا حسن روحاني و محمدباقر قاليباف و از محسن كديور و حسام الدين سراج تا محمود دولت آبادي و. از جامعه روحانيت مبارز تا سازمان مجاهدين انقلاب. غير از هاشمي رفسنجاني شايد تنها وي چنين جامع الاطراف است. اما غرض از نوشتن يادداشت اين است كه برخلاف دوره قبل كه نبض انتخابات در وب زده مي شد، اين بار شاهديم كه اين نبض در برنامه هاي زنده  و رودر روي مردمي زده مي شود. چرا كه كاربران اينترنت و نخبگان و فعالان سياسي، اجتماعي و رسانه اي با خطرات بالقوه و بالفعل دولت نهم آشنا هستند و مي دانند كه با ادامه اين روند هيچ كدام از چشم اندازها و اهداف توسعه اي مصرح در قانون و ساير اسناد ملي محقق نمي شود و از سوي ديگر تيم رسانه اي ميرحسين موسوي، راهبردي نرم و تدافعي پيشه كرده اند و بر اين اساس شاهديم كه رسانه ي اثر گذاري در اينترنت ندارند.

اين بار  امار نبض انتخابات با گفت و گوي رودر روي كانديداها با توده مردم به ويژه ساكنين شهرهاي كوچك و روستاها بالا مي رود و اين در حالي است  كه دولت نهم با بهره گيري از تمام توان مالي نظام، پول نفت و توان رسانه ايش سعي در خريد آراي مردم دارد. به عبارت ديگر بايد تلاش كرد تا توده هاي مردم با وضع پيش رو و هزينه هاي انتخاب خود آگاه شوند. بايد از خطرات دستورات احساسي، شتاب زده، غلط و غيركارشناسي و عوام فريبانه دولت نهم آگاه شوند و اين آگاهي از طريق دنياي وب و اينترنت فراهم نمي شود.

دوم. كريم ارغنده پور سردبير روزنامه تازه توقيف شده ياس نو در پست فيس بوك اش نوشت: مهمترین دوقطبی انتخابات پیش رو چیست؟ فرودست-فرادست؟ اصول گرا-اصلاح طلب؟ نخبه- توده؟ حاشیه-متن؟ حاکمیت-مردم؟ آیا اصلا دوقطبی خاصی بوجود می آید؟ من هم در پاسخ اش نوشتم: اعتدال – راديكاليزم. اعتدال عملگرايانه ميرحسين موسوي در مقابل راديكاليزم شعار زده احمدي نژاد

کدیور: موسوی، نامزد مدرسه روشنفکری اسلامی است
کدیور: موسوی، نامزد مدرسه روشنفکری اسلامی است

سوم. حمايت قاطعانه و آگاهانه محسن كديور، روشنفكر ارزشمند ديني از ميرحسين موسوي در مقابل حمايت منفعت طلبانه سروش از كروبي پيام هاي بسياري براي جامعه نوگراي ديني داشت. متن نامه كديور

فعالان اين عرصه مي دانند كه در اين سال ها روشنگراني همچون كديور هميشه از ۲ طيف مورد هجمه قرار گرفته اند: اول از سوي روشنفكران سكولار مانند سروش و دوم از سوي كيهانيان و تواب سازان.

و براستي كه حمايت كديور از ميرحسين موسوي نشانگر اين واقعيت است كه جامعه روشنفكر ديني ما، مرزبندي و تفاوت هاي جدي اي با امثال سروش دارند.

چهارم. همزمان با فوت حضرت آيت الله بهجت و تشعيع بي نظير ايشان، طرفداران دولت موجب جديدي از تخريب را شروع كردند و در اس م اس هايي چنين ترويج كردند كه معظم له، آقاي بهجت به ميرحسين وقت ملاقات نداده است و طرفداران وي به سبب فوت، خوشحال هستند. اين خط تخريب در حالي منتشر شده است كه حضرت آيت الله العظمي بهجت نه تنها احمدي نژاد را به حضور نپذيرفتند حتي در ملاقات عمومي هم بسيار عادي با رييس دولت نهم برخورد و به وي تذكر داند: خدا را ناظر بدانید نه فقط در اقوال بلکه در قلوب… خود را مستقل از خدا ندانیم. سايت تابناك در اين خصوص نوشت: با وجود پافشاری و درخواستهای مکرر اطرافیان دکتر احمدی نژاد بویژه سقای بی ریا مشاور امور روحانیون ریاست جمهوری طی سه سال گذشته ايشان همگام با سایر مراجع از پذیرفتن وملاقات با دکتر احمدی نژآد خودداری کرده بودند. جالب است كه حضرت آيت الله بهت هيچگاه برنامه هاي عبادي خود را براي ديدار با مقامات عالي رتبه تغيير نداد. خدايش بيامرزد.  گزارش تصويري از مراسم تشعييع: فارس فارس۲ ايسنا مهر

عكس العمل بيجاي احمدي نژاد در مراسم تشعيع حضرت آقاي بهجت
عكس العمل بيجاي احمدي نژاد در مراسم تشعييع حضرت آقاي بهجت

عكس حذف شده از سوي خبرگزاري فارس كه احمدي نژاد را در حال خنده در مراسم تشعيع آقاي بهجت نشان مي دهد.

 دختران دوچرخ
دختران دوچرخه سوار

پنجم. خبرگزاري اصولگراي فارس گزارش تصويري از تمرين دختران دوچرخه سوار ارسال كرده است. در حالي كه اسلافش به تازگي دوباره فائزه هاشمي را متهم به ترويج دوچرخه سواري دختران كرده بودند.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.