راي اعتماد ناپلئوني دولت نورچشمي با توصيه رهبري

تصادفاً به راديو گوش مي دادم. واعظي پشت منبر سخن مي گفت: از شيخي پرسيدند: قورمه! به غين است يا  به قاف. پاسخ داد: به هيچ كدام! به گوشت است و به روغن!

جالب است كه محمدرضا باهنر، محافظه كار(اصولگرا) سنتي و اصيل در واكنش (تلافي) به طعنه هاي احمدي نژاد در مجلس هنگام دفاع از كابينه، پشت پرده راي اعتماد ناپلئوني كابينه ي دوم رييس دولت نورچشمي را پيام رهبري خطاب به مجلس بيان مي كند: پیام رهبری بود که نقش مهمی در این زمینه ایفا کرد. در زمان شمارش آرا فضا را این طور می‌شد دید که اگر توصیه رهبری نبود احتمال داشت که ۸ الی ۹ نفر از وزرا رای نیاورند و این آغاز خوبی برای دولت نبود.

باهنر چنين ادامه داد: تیزبینی رهبری باعث شد که چنین اتفاقی نیفتد و در مجلس تغییر تحلیل ایجاد شود … وقتی پیام رهبری رسید نمایندگان نظرشان این بود که اگر عدم صلاحیت احراز شد رای ندهند. علاوه بر سه نفری هم که رای نیاوردند اگر پیام رهبری نبود احتمال می‌دهیم که وزرای نفت، صنایع، بازرگانی، تعاون، راه و ترابری و حتی وزارت خارجه رای نمی‌آوردند.

رهبري هم كه در آن نماز جمعه معروف احمدي نژاد را بيش از سايرين به خود احساس كردند در پيام خود به وكلاي حاكميت در مجلس شورا گفتند: علاقه جدی من این است که همه وزرای پیشنهادی رای بیاورند.

با اين حال خدا به مادر نيرو و برق رحم كرد كه با وجود پيام رهبري، پدر ورزش را به عقدش در نياوردند و وي را مفتضح تر از قبك كردند

حال  قورمه با غين است يا با قاف؟

آرش سيگارچي در وبلاگش، پنجره التهاب، سير تكامل يك لباس شخصي به يك نخبه دانشگاهي را به تصوير كشيده است. كار جالبي است

دسته‌هادسته‌بندی نشده