روز جهاني قدس و واهمه ي دو دولت

روز قدس در سال هاي پيش تنها موجبات ترس و وحشت دولت خون خوار و جنايت پيشه اسراييل را فراهم مي كرد اما چنين شد چرخش روزگار كه اين بار، يوم القدس العالمي در خانه ي پدري، ايران هم موجبات ترس و وحشت را فراهم آورده است. البته زماني كه ارزش هاي انقلاب اسلامي عوض شده است و هر روز ارزش جديدي را به نام انقلاب اسلامي به خوردمان مي دهند، بايد روز قدس را كه روز «مبارزه و مقابله با مستكبران» است تنها به ياد ظلم هاي آن طرف تر در فلسطين احيا كنيم.

حضرت امام خميني خوب فرموده اند: «روز قدس» یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله‌ی مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله‌ی ملت هایی است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر‌امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می‌دانند، و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند. و منافقین ـ آنهایی که با ابرقدرتها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی ـ در این روز بی‌تفاوت هستند،‌ یا ملتها را نمی‌‌گذارند که تظاهر کنند. روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود،‌ باید ملتهای مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین.( صحیفه امام، ج۹، ص ۲۷۶)  شايان ذكر است هرگونه اسراييل دوستي از طرف اسفنديار رحيم مشايي هم تكذيب مي شود.

نمي دانم چرا عده اي در تلاشند كه روز قدس را تنها براي مسئله فلسطين بدانند و اين همه بگير و ببند هم راه انداخته اند. شايد هم پيام جمله تاريخي امام را آن جا كه تاكيد مي كند: روز مقابله مستضعفين با مستكبرين را به خوبي درك كرده اند و بدين سان وحشت زده شده اند.

شكرانه: شكر خدا كه بر بركت وجود حضرت امام و انقلاب اسلامي مردم ايران، ديگر آرمان آزادي فلسطين يك آرمان چپ گرايانه نيست و به هر حال هويت  غالب فلسطيني هويتي اسلامي است، هرچند سلفي و وهابي

چند توصيه بهداشتي در مورد راهپيمايي روز قدس– محمدعلي مومني:  قبل از پیوستن به راهپیمایی یک چیزی بنویسید و به خانواده بسپارید و پیشاپیش هر گونه اظهار نظرها و افشاگری‌های بعدی شخصی به نام «مهدی کروبی» که سراسر کذب خواهد بود، تکذیب کنید// شعار «…آزاد باید گردد» در این راهپیمایی برای «مکان» کاربرد دارد.(البته نه هر مکانی!) و برای اشخاص استفاده نمی‌شود. قدس یک مکان است که آزاد باید گردد. «زندانی سیاسی» مکان حساب نمی‌شود!//مواظب مشت محکم‌تان باشید به جای بی‌ربطی اصابت نکند//گاز اشک‌آور از مبطلات روزه می‌باشد. انواع خوردنی‌ها نیز روزه را باطل می‌کند؛ به جز خوردن کتک و فحش که روزه‌ی طرف مقابل را باطل می‌کند//از سردادن شعار درباره اشخاص پرهیز کنید. اگر ازدستتان در رفت، با استناد به قانون، اسم افراد را بصورت اختصاری ذکر کنید//اگر عزیزانی برای حس‌آمیزی و همدردی با عزیزان فلسطینی، گاز اشک‌آور استفاده کردند، شما از پرتاب سنگ جلوگیری کنید. والله عزیزان فلسطینی هم راضی نیستند ما اینهمه رئال باشیم//بر اساس اسنادی که فعلا کشف شده، «روسیه» در اشغال فلسطین نقشی ندارد. این را برای شعارها در نظر داشته باشید

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.