منع هرگونه هتك حرمت و رفتارهاي غير اخلاقي و توهين آميز از سوي رهبري

پنج شنبه ۱۹ اسفندماه رهبري در جمع اعضاي مجلس خبرگان صحبت هايي داشتند كه جامعه مدت ها بود انتظارش را مي كشيد؛ ايشان در حالي كه فكر كنم براي اولين بار از وبلاگ اسم برد، تاكيد كرد: برخي جوانان با اخلاص، مؤمن و خوب، متأسفانه تصور ميكنند اينزگونه اقدامات وظيفه است اما اين رفتارها، دقيقاً خلاف و عكس وظيفه است. گمان مي كنم اشاره مستقيم رهبري به وبلاگ ها، به نوشته ها حسين قدياني، اصولگراي افراطي بازگردد كه نوشته هايش، مملو از فحاشي، توهين و نسبت خلاف دادن به چهره هاي سياسي است، از هاشمي رفسجاني و خانواده اش تا اخوان لاريجاني و سايرين.

دفتر رهبري اين بخش از سخنان ايشان را چنين منتشر كرده است: ايشان، انتقاد، مخالفت و “بيان صريح و شجاعانه عقايد” را بدون اشكال برشمردند اما افزودند: همة اين مسائل بايد بدور از “هتك حرمت و اهانت و فحاشي”، بيان شود تا اعصاب جامعه و آرامش مردم را بر هم نزند و همه در اين زمينه مسئولند.
رهبر انقلاب اسلامي در سخناني صريح به همه بويژه جوانان افزودند: پيام من به همه كساني كه حرف مي زنند و يا در مطبوعات، وبلاگ ها و محيط هاي ديگر مي نويسند اين است كه مخالفت كردن، رد كردن و محكوم كردن يك فكر سياسي و ديني يك چيز است و ابتلاي به رفتار غير اخلاقي و دشنام و هتك حرمت چيز ديگر. من اين مسائل غير اخلاقي را قاطعانه و بطور كامل رد مي كنم و نبايد انجام شود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به يك اشتباه فاحش و تصور كاملاً غلط افزودند: برخي جوانان با اخلاص، مؤمن و خوب، متأسفانه تصور ميكنند اينگونه اقدامات وظيفه است اما اين رفتارها، دقيقاً خلاف و عكس وظيفه است.
ايشان در همين زمينه، توجه به نفوذيها و دخالتهاي دشمنان را نيز ضروري دانستند و افزودند: همانگونه كه امام نيز مي فرمود: گاهي نفوذي ها وارد اجتماعات اشخاص مؤمن و مخلص مي شوند و آنها را به حركتي انحرافي مي كشانند كه از اين هم، نبايد غفلت كرد.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر پرهيز از غفلتهاي ناشي از احساساتي شدن افزودند: از همه، بخصوص جوانان عزيز مي خواهم كه نگذارند فضاي غيبت، تهمت، هتاكي و شكسته شدن حريم ها ادامه پيدا كند كه اگر ادامه يابد مانند يك بيماري به همه چيز سرايت ميكند.
حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه، به برخي رفتارهاي غير اخلاقي در بعضي نماز جمعه ها يا محيط هاي درس اشاره و تأكيد كردند: اين رفتارها، غلط اندر غلط است.
رهبر انقلاب اسلامي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان خاطر نشان كردند: “رفتارهاي غير اخلاقي و توهين آميز، مخالف مصلحت انقلاب و كشور است، موجب  اختلاف و دو دستگي مي شود و به شكوه و عظمت نظام اسلامي ضربه مي زند و به جوانان نصيحت مي كنم كاملاً از آن خودداري كنند”.

دسته‌هادسته‌بندی نشده