در قانون دوشغله‌ها: آيا سازمان بازرسي دوگانه عمل مي‌كند؟

صادق حسینیصادق حسینی، روزنامه اعتماد ۳۰ فروردین ۱۳۹۲  / جام جم  آنلاین ورزشی / عصر خبر: زارع، نماينده سازمان بازرسي كل كشور در گفت‌وگو با «نسيم» گفت: «قبلا هم اعلام كرديم كه فعاليت همزمان شجاعي در فدراسيون تيراندازي با كمان و خزانه‌داري كميته ملي المپيك مشكل دارد.»

از برگزاري انتخاب پرماجرا كميته ملي المپيك در ۳۰ دي ماه ۱۳۹۲ بيش از دو ماه مي‌گذرد و در اين مدت هنوز محمدعلي شجاعي كه در پي حاشيه‌هاي ايجاد شده از سوي محمدعباسي، وزير ورزش و جوانان دولت محمود احمدي‌نژاد از ۲ مهر ۱۳۹۱ بر كرسي رياست اين فدراسيون تكيه زده، استعفايش را به مجمع عمومي فدراسيون نداده است.

اين در حالي است كه بر اساس همين قانون منع حضور دوشغله‌ها، احمد دنيامالي عضو فعلي شوراي شهر و رييس هيات‌مديره چندين شركت خصوصي كه او نيز توسط محمد عباسي از فدراسيون قايقراني بركنار شده بود در انتخابات ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ از مجمع راي اعتماد گرفت اما بعد از يك هفته در ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۲ استعفا داد و در شوراي شهر ماند.

البته در اينجا به اقدام احمد دنيامالي در خصوص حضور در انتخابات فدراسيون و استعفا، نمي‌خواهم بپردازم اما نكته قابل توجه ماجرا اين است كه چرا سازمان بازرسي كل كشور و وزارت ورزش در برخورد با فدراسيون‌هاي ورزشي به صورت دوگانه برخورد مي‌كنند. اگر حضور دوشغله‌ها منع قانوني دارد قايقراني و تيروكمان و تيراندازي و وزنه‌برداري چه تفاوتي با هم دارند، چرا در قايقراني مرّ قانون انجام شد و در تيروكمان هنوز قانون اجرا نشده است. البته زارع در گفت‌وگويش با نسيم مسووليت اين كار را متوجه نصرالله سجادي معاون ورزش قهرماني وزارت ورزش مي‌داند: «برگزاري مجامع فدراسيون‌ها با سجادي است و زمان برگزاري مجمع تيراندازي را بايد از وي پرسيد. » اما با اين حال از آنجايي كه وظيفه نظارت بر حسن اجراي قانون با سازمان بازرسي است، همان طور كه در انتخابات فدراسيون تكواندو و كميته ملي المپيك در نهايت اين نظر سازمان بازرسي بود كه سرنوشت انتخابات را رقم زد، در مورد رييس فدراسيون‌هاي دوشغله از جمله تير و كمان و وزنه‌برداري نيز آنها بايد ورود كنند. همان طور كه زارع پيش‌تر گفته: «اگر مجمع به دلايل غيرمنطقي به تعويق بيفتد، ورود مي‌كنيم». انتظار از سازمان بازرسي كل كشور اين است كه شايبه نگاه و عمل دوگانه در اجراي قانون را ايجاد نكند.

دسته‌هادسته‌بندی نشده