نگاه حسام الدین آشنا به دولت حسن روحانی

مصاحبه آقاي حسام الدين آشنا با نامه مصاحبه خوبي درنيامده. ايشان هم با مانند اسلاف پيشين خيلي آقاي روحاني را ويژه تر ديده و گفته اند ايشان «بهاري» پشت «زمستان ۲۰ ساله اند»! در بخش ديگر مصاحب كمي باقر قاليباف را نواخته اند كه حدش و وزنش خيلي پايين است: « اگر هرکسی در حد همان وزن خودش حرف میزد با هیچ ضدحمله ای مواجه نمی شد.»
اما شايد مهمترين فراز اين مصاحبه تعريف ايشان از دولت تدبير و اميد است. تعريفي كه نشان دهنده مسير قابل قبولي است: « موضوع آقای روحانی دولت حرفه ای است. نه دولت حزبی، نه دولت کاریزماتیک بلکه دولت قانونی. به این معنا که دولت کار ویژه‌های حرفه ای دارد که باید آنها را انجام دهد چه محبوبیتش اضافه شود چه کم شود باید آنها را انجام دهد ولی باید به مردم راست بگوید. یک دولتی مورد نیاز است که سرش را پایین بیندازد و کار دولت کند. نه کار حزب، نه کار رسانه، نه کار مسجد، نه کار ارتش. دولت باید فقط کار دولت را بکند.»
آقاي آشنا در مورد هواداران دولت هم تعبير تامل برانگيزي دارد: « یک تحلیلی که وجود دارد این است آقای روحانی از آن هواداران سر سختی که فقط حسن روحانی را می خواهند، ندارد. خطرناک ترین چیز برای جمهوری اسلامی همین هوادارن سرسخت هستند.»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.