آن چه علي (ع) نبود؟ // آيا سناريو سازان هم‌نظر رهبري اند؟

ولايت علي ابن ابي طالب حصني فمن دخل حصني امن من عذابي
ولايت علي ابن ابي طالب حصني فمن دخل حصني امن من عذابي

ايام ولادت حضرت امير المومنين، علي عليه السلام بر شما مبارك.  حتما در اين سال ها درباره آنچه علي (ع) بود زياد شنيده ايد. بهتر است بازخواني كنيم آنچه را كه علي (ع) نبود.

علي، به قدرت اصالت نداد و قائل به اصالت حق بود.
علي، حق را مبناي عمل قرار داد و رابطه با ديگران را بر مبناي حق تنظيم كرد و نه بر اساس ميزان ارادت و نزديكي به خود.
علي، در حالي كه بر حق بود، قدرت را زماني قبول كرد كه مردم بر او وارد شدند و قدرت را به مردم تحميل نكرد.
علي، هرگز براي مخالفانش پرونده سازي نكرد.
علي، هرگز مخالفان و منتقدانش را بر منبر مسجد  و دارالخلافه، متهم نكرد و موجبات توهينشان را فراهم نساخت.

خدا ما را رهرو، علي كه سلام خدا بر او باد، قرار دهد. حضرت امير، علي (ع) در سفارش هاي مهمي به رهبران و زمامداران  جامعه تاكيد مي كنند: از پست ترين حالات زمامداران در نزد صالحان اين است كه گمان برند آنها دوستدار ستايش باشند، و كشوردارى آنان بر كبر و خودپسندى استوار باشد، … از گفتن حق، يا مشورت در عدالت خوددارى نكنيد، زيرا خود را برتر از آنكه اشتباه كنم و از آن ايمن باشم نمى دانم

آقايان شوراي نگهبان! آلت دست بازيگران سياسي نشويد! انجمن حجتیه‌ای ها همه چیزتان را نابود کرده‌اند

در وفاي عشق تو، مشهور خوبانم چو شمع

سايت فيلتر شده ي آينده، نظرات و دستورات صريح امام به اعضاي شوراي نگهبان را منتشر كرده است. فقط رهبري چون امام خميني، مي توانست اين گونه استوار به آقايان تذكر دهد، خطر انجمن حجتيه را عيان سازد و مهمتر اين كه چه افق بلندي را براي حفظ قانون و جايگاه شورا روشن كند درحالي كه حضرات آقايان در شورا چشم ها و گوشهاي خودرا بسته اند. شورای نگهبان با دبیری چند دهه ای احمد جنتی، نشان داد که بعد از امام، به اصول و تذکرات جدی ایشان پايبند نبوده است و از چارچوب فكري امام خميني عدول كرده است: دیده می‌شود که بعضی از آقایان محترم در مسائلی وارد می‌شوند که موجب وهن شورای نگهبان است.  فقهای محترم باید توجه داشته باشند که نباید در مسائلی که مورد درگیری هست، وارد شوند. از باب مثال در شان شورای نگهبان و حتی خود حضرت آقای خزعلی نیست که به افراد مختلف تندی کند. این که دیگر روشن است که روی منبر و یا هر کجا حرام است به مسلمانی نسبت کمونیستی داد. بر فرض که ایشان بگوید من نسبت ندادم ولی این را که معترفند که گفته اند: می‌گویند آقای سلامتی کمونیست است…آیا شخصی که می آید نزد فقهای شورای نگهبان و می گوید: اگر گناهی هم کرده‌ام توبه می‌کنم، راه درستی را رفته است یا کسی که روی منبر این توبه را به عنوان ضعف یک نماینده نقل می‌کند؟ بحث بر سر خوبی و بدی نمایندگان و سایر افراد نیست، بحث بر سر راه گناه و کج رفتن است. همه باید توجه کنیم که آلت دست بازیگران سیاسی نشویم. باید سعی شود آقایان به عنوان منبری پرخاشگری که تا این مرحله حاضر است پیش رود معرفی نشوند.

آيا سناريو سازان هم‌نظر رهبري اند؟

رهبري انقلاب امروز (۱۵ تير، روز ولادت حضرت علي) ، بعد از مدت ها عتاب به معترضين انتخابات صحبت هاي منصفانه تري داشتند به ويژه آن جا كه ميان معترضين و دشمنان خط تمايزي كشيدند و سعي كردند همه را دوباره در خانواده انقلاب تعريف كنند.

ميرحسين موسوي و زهرا رهنورد در حال راي دادن
ميرحسين موسوي و زهرا رهنورد، ۲۲ خرداد

ولي به نظرم جالب ترين بخش سخنراني اين باشد: گاهی ممکن است این رقابت داخل خانواده به عصبانیت هم کشیده شود اما این مسئله ربطی به بیگانگان ندارد… تصور نکنید که اگر شما از یک جریانی به خیال خود دفاع کردید و یا اسم برخی افراد را آوردید آن جریان به شما متمایل خواهد شد. ابداً چنین اتفاق نخواهد افتاد. اين بخش از سخنان، بعد از گفت و گوي تلويزيوني علي لاريجاني، منطقي ترين صحبت سياسي بعد از انتخابات است كه از درون حاكميت بيان مي شود. فقط بايد منتظر بود كه برادر حسين شريعت مداري و اعاظم سناريو ساز از نوع رنگين و مخملين هم نظر رهبر انقلاب را دارند يا كماكان به دنبال اعتراف گيري، فيلم پركني و تدوين آنها، با شنودهاي چهره هاي سياسي هستند.

به واقع مردم و جناح هاي سياسي ايران، هيچ احتياجي به حمايت و دلسوزي دولت هاي غربي ندارند. حتي اگر اين سخنان خيرخواهانه باشد، در ايران وارونه، همه چيز به پيچيده شدن ماجرا مي انجامد نه حل شدن آن.  البته بديهي است هر كشوري مي تواند در هر موردي اظهار نظر كند دقيقا مثل فعاليت ها و رايزني ها و نظرات  سياسي ايران در عراق، لبنان، افغانستان و ساير كشورهاي جهان، فقط در آن كشورها بعضا ظرفيت و آستانه تحمل به مراتب بيش است.

رسانه هاي ايراني بعد از سانسور به دست رهبري مي رسند!

بخش جالب ديگري از صحبت هاي رهبري آن جا بود كه گفتند: معرفی مردم ایران در رسانه های امریکایی و اروپایی تحت سلطه صهیونیستها، به عنوان اغتشاش گر، اهانت به ملت است.  با اين سخنان واضح، به نظر مي رسد صداوسيماي جمهوري اسلامي و رسانه هاي دولتي به ويژه كيهان، ايران و جوان بعد از سانسوري ويژه به دست معظم له مي رسد مگر اين كه رهبري اين ها را رسانه هاي تحت سلطه آمريكا و صهيونيست ها بدانند. الله و اعلم

پي نوشت: كودتاچيان  نظامي هندوراس، رييس جمهوري قانوني آن كشور را تهديد به بازداشت كردند و وي را مسئول كشته شدن مردم دانستند. نمايندگان (وكيل الدوله ها) ي مجلس هشتم  و برخي مديران نظامي- امنيتي هم طرحي آماده كردند تا مهندس موسوي به عنوان مسئول اعتراضات اخير بازداشت شود. هرگونه همزاد پنداري با آن كودتاچيان  محكوم به حبس انفرادي است.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.