هدف از اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی: تحریک احساسات

اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی و پخش تلویزیون آن، نشان می دهد که ستاد بحران اقتدارگرایان به دنبال آن است در آستانه ۲۲ خرداد و سالگرد انتخابات عظیم سال گذشته، موجی از درگیری و خشونت خیابانی را به راه بیندازد. اقتدارگرایان می دانستند که احتیاج به یک کاتالیزور برای شعله ور کردن احساسات مردم دارند و اخلال در مراسم و حواشی آن بهترین محرک است. آنها آرزوی خردادی خونبار دارند.

پیش بینی امام در مورد اهل بیتش، صحیفه امام، ج۱۷، ص ۹۰: احتمال قوي مي دهم كه پس از من براي انتقامجويي از من به بعض نزديكان و دوستانم تهمتها كه من آنها را ناروا مي دانم بزنند و به آتشي كه بايد مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احيانا به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگيرند.
و اكنون در حيات من گفتگوها و زمزمه هايي به گوش مي خورد كه احتمال فوق را قوي تر مي كند. لهذا من احساس وظيفه شرعيه نمودم براي رفع ظلم و تهمت نظر خود را نزد ملت عزيز اظهار كنم كه از قبل من در اين خصوص تقصيري نباشد. يكي از آنان كه بيش از همه احتمال انتقامجويي از من درباره او مي رود احمد خميني فرزند اينجانب است .

اينجانب در پيشگاه مقدس حق شهادت مي دهم كه از اول انقلاب تا كنون و از پيش از انقلاب در زماني كه وارد اين نحو مسائل سياسي شده است از او رفتار يا گفتاري كه برخلاف مسير انقلاب اسلامي ايران باشد نديده ام و در تمام مراحل از انقلاب پشتيباني نموده و در مرحله پيروزي شكوهمند انقلاب معين و كمك كار من بوده و است و كاري كه بر خلاف نظر من است انجام نمي دهد و در امور مربوطه چه در اعلاميه ها يا ارشادها بدون مراجعه به من تصرف و دخالتي نمي كند حتي در الفاظ اعلاميه ها بدون مراجعه دخالت نمي كند. و اگر در امري نظري دارد تذكر مي دهد كه تذكراتش نيز صادقانه و برخلاف مسير انقلاب و مصلحت نيست و من اگر تذكراتش را نپذيرفتم تخلف از قول من نمي كند و من نيز اگر حرفش را صحيح ديدم قبول مي كنم و اميدوارم حرف صحيح را از همه كس قبول كنم.»

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.