بازتاب سخنرانی سیدحسن نصرالله و بیگانگی سیاسی ایران و جهان عرب

بازتاب مطلب در سايت آينده / چند روزي است فضاي مجازي پر است از واكنش ها به سخنراني  سيد حسن نصرالله: «… شايد منظور، ايران باشد اما در ايران امروز چيزي به نام پارسي‌سازي يا تمدن پارسي پيدا نمي‌شود. آنچه در ايران هست تمدن اسلامي است. آنچه در ايران هست دين محمد عرب هاشمي مكي قريشي تهامي مضري [اشاره به نسب عربي و اجداد پيامبر اسلام] است و بنيانگذار جمهوري اسلامي پدر در پدر عرب بوده و فرزند پيامبر خدا محمد است كه درود خداوند بر او و خاندانش باد. امروز رهبر در جمهوري اسلامي، امام سيد خامنه‌اي قريشي هاشمي، فرزند پيامبر خدا و فرزند علي‌بن ابي‌طالب و فاطمه زهراست كه عرب بودند.»

كساني كه اين سخنان را منتشر ساخته اند ظاهرا نمي دانستند كه سيد حسن ساليان متمادي در ايران  زندگي و تحصيل كرده است و در اين ايام با بسياري از اهل فرهنگ و هنر و روشنفكران از نزديك آشنايي داشته و دوستي پايدار دارد كه شايد شناخته شده ترين آنها سيد محمد خاتمي باشد. طبيعي است كه در رهگذر اين پيشنيه، وي شناخت كامل و جامعي از تمدن ايران و خدمات متقابل ايران به اسلام داشته باشد.

معتقدم  اين صحبت هاي سيد حسن مي شد با ادبيات بهتري بيان شود تا در مقابل هجمه اعراب به ايران ، جواب خوبي باشد و در ايران حساسيت بر نينگيزد، اما مقصود و پيام سخنراني،  همان چيزي است كه در منابر تهران هم ذكر آن مي رود و با طرح مكتب ايراني دوباره بر سر زبان ها افتاد. به هرحال فضاي اين صحبت ها، فضاي سياسي ضد ايراني جهان عرب جاهلي است و اين بازتاب ها نشان داد كه برغم افزايش رسانه ها و ارتباطات كماكان ايرانيان و اعراب با فضاي سياسي و فرهنگي يكديگر بيگانه اند.

لاریجانی : “مکتب ایرانی” انحرافی است

متن كامل سخنراني در سايت المنار: اليوم في إيران لا يوجد شيء اسمه تفريس ولا حضارة فارسية، الموجود في إيران الحضارة الإسلامية، الموجود في إيران هو دين محمد العربي الهاشمي المكي القَرَشِي التُّهامي المُضَري، ومؤسس الجمهورية الإسلامية هو عربي ا…بن عربي ابن رسول الله محمد صلّى الله عليه وآله وسلّم، والمرشد الأعلى في الجمهورية الإسلامية اليوم سماحة الإمام السيد الخامنئي قَرَشِي هاشمي ابن رسول الله ابن علي ابن أبي طالب وفاطمة الزهراء وهؤلاء عرب.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.