واكنش هاي احساسي به راي دادن خاتمي

با انتشار خبر راي دادن آقاي خاتمي در انتخابات دوره نهم مجلس، واكنش هاي مختلفي بروز كرده است. برخي از روزنامه نگاران و فعالان رسانه اي برجسته اصلاح طلب نيز به اين عمل سياسي واكنش نشان دادند.
«خوب چرا اين قدر تعجب كرديم؟ چرا ناراحتيم؟ چرا منتظريم تكذيب بشه؟ يه روز بايد تكليف با خاتمي و هاشمي و سيد حسن مشخص مي شد يا نه ؟ تا الان رودروايسي مي كرديم كه محكوم نشيم به تندروي ! من به شدت و از ته دل خوشحالم از اين جدا شدن راه» يا «اگر خبر شرکت خاتمی در انتخابات صحیح باشه، فقط به خون شهدای جنبش و زندانیان سیاسی و رهبران در حصر خیانت نکرده، بلکه باعث شده ما به جای اینکه از نتیجه تحریم و شعبه های خالی حرف بزنیم، بشینیم به خاتمی بد بگیم…این می شه خیابت دوجانبه و چی بهتر از این برای جناح حاکم….و حالا معنای پیام میرحسین را بهتر می فهمم که در آخرین تماس گفت دخترانم بدانند هیچ چیز تغییر نکرده و من بر سر مواضع پیشین هستم ، شاید از برنامه ای نمایشی مطلع شده بود…به نظرم باید حواسمون را جمع کنیم…اما اگر واقعا خاتمی رای داده باشه هیچ توجیهی برای من یکی که قابل پذیرش نیست» يا «من نمی دونم این خبر صحت داره یا نه اما اگر حقیقت داشته باشه خاتمی برای من مرد نه بخاطر رای دادنش بخاطر رفتار پرتناقض و ریاکارانه اش. اگر اعتقاد داشت که باید شرکت کرد باید قبلش اعلام می کرد نه اینکه در یک روستا در دماوند و … رای بده! صلابت در رفتار اصل مهم برای یک سیاست مدار هست نه این رفتار دوگانه و ریاکارانه»

اين ها بخشي از  واكنش هاي عصبي و احساسي به راي دادن آقاي خاتمي بود. اما به نظرم  همان رفتارهاي عمدتاً كودكانه و احساسي كه از سال ۱۳۷۷ شروع شد؛ همان هيجانات كاذب كه جاي عقل ورزي و اعتدال را گرفت؛ همان خط فكري كه تخريب هاشمي را به عنوان دستاورد مهم خود ياد و عاليجناب سازي مي كرد؛ همان رفتارهاي خامي كه با تحريك جريان مقابل كه تمام ابزارهاي لازم را در دست داشت، راه را براي اصلاح سياسي، اقتصادي و حاكم شدن عقلانيت و اعتدال تنگ تر كرد،  امروز با توهين و تخريب خاتمي بخاطر راي دادن راهش را ادامه مي دهد. آنها بدون در نظر گرفتن شرايط سياسي حاكم در ايران و ارزيابي فعاليت هاي گذشته، فقط محكوم كردن سيد محمد خاتمي پرداخته اند.

اين واكنش ها نشان داد كه متاسفانه هنوز بلوغ و پختگي سياسي برغم ادعاها، كم فروغ است و هنوز با يك غوره سردمان مي شود و با يك مويز گرم مان؛
پس نوشت: جناب آقاي خاتمي در برگه رايش نوشته است: جمهوري اسلامي!

دسته‌هادسته‌بندی نشده