چه كساني به دنبال جابه‌جايي سجادي و كفاشيان هستند!

صادق حسینی: خانواده بزرگ ورزش: بازنشر: عصر ایران، تابناک، اعتماد، عصرخبر:  فشار براي بركناري علي كفاشيان از رياست فدراسيون فوتبال، بحث پشت پرده اين روزهاي ورزش ايران است. تا آنجا كه روزنامه همشهري در گزارشي با تيتر «بركناري نرم كفاشيان» به اين موضوع پرداخت: «برخي تلاش‌ها براي تغييرات گسترده در مديريت فدراسيون فوتبال در حال انجام است. بر اين اساس اپوزيسيون علي كفاشيان به دنبال رياست نصرالله سجادي بر اين فدراسيون هستند و در تلاشند كه به صورت نرم، قدرت را از كفاشيان رييس سال‌هاي اخير فوتبال ايران بگيرند. از همين رو گويا به كفاشيان پيشنهاد داده‌اند كه پست خود را با سجادي عوض كند و معاون ورزشي وزير ورزش و جوانان شود!» در گزارش همشهري البته اشاره روشني به اين متنفذين نشده اما تاكيد شده «مخالفان كفاشيان مورد حمايت وزارت ورزش قرار دارند.»

انتشار اين مجموعه گزارش‌ها واكنش شديد سيد نصرالله سجادي، معاون ورزشي وزارت ورزش و جوانان را در پي داشت و با تكذيب اين موضوع گفت: «من به عنوان كسي كه با ۴۸ فدراسيون در ارتباط هستم بايد زودتر از همه با خبر شوم، پس اين خبر به هيچ‌وجه صحت ندارد.»با وجود تكذيب قاطع سجادي كه به سردي و رسانه گريزي مشهور است، اين جريان تا آنجا پيش رفته كه چند رييس فدراسيون نيز به خبرنگاران گفته‌اند كه نظر وزارت، رفتن سجادي به فدراسيون فوتبال است. منابع نزديك به معاون وزير ورزش معتقدند اين جريان خبري با تمام حاشيه‌هايش از سوي متنفذين «داخل وزارت ورزش» كه مي‌خواهند «نصرالله سجادي و علي كفاشيان را باهم بزنند»! مديريت مي‌شود.

«جريان متنفذ داخل وزارت ورزش» كه نصرالله سجادي و محمود گلزاري را نتوانست از وزارتخانه خارج كند و «ما مجبوريم با شما كار كنيم» آقاي وزير را شنيده سعي دارد با حملات روزهاي اخير به علي كفاشيان او را مجبور به استعفا كند و براي اين كار نامزدهايي مي‌تراشد و چه نامزدي موجه‌تر از سجادي!

علي كفاشيان در گفت‌وگو با «اعتماد» با اشاره به اينكه بسياري از مشكلات را «اينها» درست مي‌كنند، چنين مي‌گويد: «الان چند روز است كه دارند مصاحبه مي‌كنند كه فلاني بي‌كفايت و بي‌عرضه است. مديريت بلد نيست و ضعف دارد. فلان است و بهمان است. مسخره بازي درمي‌آورد. من اينها را قبول دارم آقايان! اصلا بي‌كفايت‌تر از من وجود ندارد! اما اينكه راهش نيست! شما بياييد آدمي را كه دوست داريد رييس فدراسيون فوتبال شود، معرفي كنيد. خودم قول مي‌دهم كه حمايت كنم و مقدمات رياستش را در فدراسيون به جاي خودم فراهم كنم. اين چه وضعي است كه درست كرده‌ايد. هر روز مي‌گوييد اين بايد برود. اون بايد برود. فلاني اينجوري است، بهماني اونجوري است. ما الان شش سال است كه درگير اين مساله هستيم. هر روز مي‌نويسند كه من را بركنار مي‌كنند يا بايد بركنار شوم. هر چه سكوت مي‌كنيم باز هم به كارشان ادامه مي‌دهند. مانده‌ام اين وسط كه بالاخره چه زماني خسته مي‌شوند.»روشن است كه تداوم اين فضاي مبهم و غيراخلاقي به ورزش ايران لطمه جدي وارد مي‌كند، بهتر است وزير ورزش سياست خود درباره ماندگاري معاونانش و تغيير رييس فدراسيون فوتبال را روشن و بي‌واسطه بيان كند تا زيرمجموعه‌اش ساز ديگري نزند و در نهايت جلوي ضررهاي بيشتر گرفته شود.