ما را رها كنيد در اين رنج بي حساب

ايام تلخي است. تا پيش از اتفاقات اخير گمانم بود امام موسي صدر مظلوم است، اما حوادثي كه با نام اصول و اصولگرايي حادث شد، واضح كرد كه در ايران وعصر جمهوري اسلامي، كماكان امام خميني و انديشه اش و منطق روشن بيني و عقل گرايي محكوم به تحمل توهين و افترا و ظلم و ترور است.

مقاله سراسر توهين آميز سايت منتسب به رحيم مشاعي، معاون احمدي نژاد بعد از آن كه واكنش هاي متفاوت برجاي گذاشت و مسبب فوت آيت الله توسلي در سخنان خود در مجمع تشخصي مصلحت، وارد مرحله جديدي شد. مرحله اي كه همچون گذشته كيهان مديريت آن را برعهده دارد: آيت الله توسلي مرحوم و احمدي نژاد مظلوم!! به قلم نماينده ولي فقيه حسين شريعتمداري …گفته مي شود- و مي تواند صحت داشته باشد- كه مرحوم آيت الله توسلي در حالي دچار عارضه سكته قلبي شده و دار فاني را وداع كرده است كه از اهانت يك سايت اينترنتي به بيت معظم حضرت امام(ره) برآشفته و ماجراي آن اهانت را به گلايه براي حاضران نقل مي كرده است… وبلاگ ديگري وابسته به اين جريان نوشته است: آيا او وارث خميني (رحمة الله عليه) است‌؟

 بعد از اين سرمقاله نكبت بار، پاسخ اعتماد ملي به آن به شدت تامل انگيز است: كدام مظلوم، كدام مظلوميت؟! … كدام مظلومي را حتي ميان حاكمان و مديران و دولتمردان سابق و لا‌حق مي‌توان سراغ گرفت كه اينچنين از حمايت و پشتوانه تمام بخش‌هاي پيدا و پنهان نظام برخوردار باشد؟ كدام مظلومي را سراغ داريد كه هرچه مي‌خواهد به هر كه نمي‌خواهد بگويد؟ كدام مظلومي را مي‌شناسيد كه حتي در مواجهه با مجلس و شوراي نگهبان، خود را فراتر از قانون فرض كند و شوراي نگهبان كه زماني مصوبات موثر اقتصادي دولت قبل را خلا‌ف تشخيص مي‌داد در برابر اين اقدام رئيس‌جمهور نامه‌اي با ملا‌يمت و ملا‌طفت بنويسد و فقط تقاضا كند لطفا قانون را رعايت كنيد؟!

جاي شما در مراسم بزرگداشت بيت امام براي مرحوم توسلي كه با حضور اعضا و نزديكان بيت امام و دوستداران واقعي ايشان برگزار شد، خالي بود. بهترين بخش برنامه پخش صوتي آخرين سخنراني آيت الله توسلي بود: با همان لهجه كه صداي امام را تداعي مي كرد به آرامي و بغض صحبت مي كرد از خواب حسن آقا كه برايش حجت نبود.  از اين كه امام گفته بود مرا از خانه ام بيرون مي كنند. از اين كه امام تاكيد كرده بود عده اي متحجر واپس گرا به نام خميني، مي خواهند راه من را از بين ببرند. شانه هاي مردم مي لرزيد و صداي گريه فضاي سالن را پر كرده بود. فضاي عجيبي حاكم بود.

بعد از اين صحبت ها هم كه آقاي محتشمي سنگ تمام گذاشت و شديدترين انتقادات را عليه شوراي نگهبان مطرح كرد كه تا كنون شنيده نشده بود.

از سوي ديگر جاي خالي برخي بزرگان در مراسم هاي ايشان به شدت حس مي شد. جالب اين كه تلويزيون مراسمات مربوط به عماد مغنيه را چنان پوششي داد كه درمقابل آن اخبار مربوط به رحلت آقاي توسلي تقريبا صفر بود، آقاي ضرغامي دست شما درد نكند؛ غريب نوازي كرديد! ظاهراً حاج رضوان بيشتر به ايران و امام خدمت كرده و محبوب درگاه بود تا آقاي توسلي!

::  پيوندها
فوت آقاي توسلي: روايت محمد علي ابطحي
گزارش تصويري از تشعييع: فارس
گزارش تصويري از مراسم جماران: ايسنا۱  ايسنا۲   مهر روايت محمد علي ابطحي  محتشمي پور: بترسيد از آن روزي كه انجمن حجتيه و اين متحجرين شما را به جايي بكشانند كه جوانان ما در خيابان‌ها عليه شوراي نگهبان شعار بدهند
گزارش تصويري از مراسم مدرسه عالي مطهري:  فارس  مهر  حسن روحاني: اين چه بازي است كه ما اينقدر مردم را عوام فرض كرده‌ايم؟ ايسنا مشتی کودک سیاسی می‌خواهند انقلاب را منحرف کنند آفتاب
گزارش تصويري از مسجد اعظم قم: فارس

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.