حیات نو؛ اولین قربانی وحدت فرمایشی

هنوز مدتی از صدور دستور وحدت نگذشته که حیات نو اولین قربانی آن شد و سایت آینده هم به جرم توهین به رییس جمهور فیلتر! به نظر می رسد باید وحدت را همان خواست حاکمیت تعبیر کرد. حیات نو در میان مطبوعات اصلاح طلب به ارزش گرایی شهره است و توقیف آن نشان دهنده این است که دیگر تحمل هیچ منتقد دلسوزی وجود ندارد. به قول آقای هاشمی گوش شنوایی برای نقد سازنده وجود ندارد.

از نکات جالب این توقیف، می توان به انتشار خبر آن توسط سایت فارس ارگان جریان اقتدارگرا قبل از ابلاغ رسمی به روزنامه حیات نو اشاره کرد.

از لطایف توقیف دردناک حیات نو این که، شعر آخرین شماره اش، قطعه به یادماندنی قیصر امین پور بود. به حمید قزوینی سردبیر ارجمند روزنامه گفتم، شعر آخر را سهوی با توقیف ست کرده اید یا سهودی: سراپا اگر زرد و پژمرده ایم      ولی دل به پاییز نسپرده ایم

تیتر روزنامه: به کسی رای دهید که صداقت دارد
تیتر روزنامه: به کسی رای دهید که صداقت دارد
عصر روز توقیف روزنامه حیات نو؛ هادی خامنه ای در میان اعضای روزنامه

سيد هادي خامنه‌اي: از روي نفهمي مطبوعات را توقيف مي‌كنند

سيد هادي خامنه‌اي با اشاره به نسل‌هاي تربيت‌شده روزنامه‌نگار در مقاطع مختلف در روزنامه‌هاي منتسب به او تاكيد كرد: اين تجربه‌اي براي شما و نسل امروز روزنامه‌نگار بود تا بتوانيد در راه حفظ ارزش‌ها و اعتقادات و مطالباتتان پايدارتر بمانيد. با توقيف يك روزنامه دنيا به آخر نمي‌رسد هر چقدر تعداد مطبوعات كم شود بر تعداد سايت‌ها، وبلاگ‌ها و رونق‌ گرفتن فضاي مجازي افزوده خواهد شد و البته بايد بگويم با توقيف روزنامه‌ها خواسته يا ناخواسته مخاطبين ماهواره‌ها بيشتر خواهند شد تا افكار عمومي بتواند اخبار و اطلاعات را دريافت كند. اگر كساني در ميان مسئولين و مميزين باشند كه به قول خود قصد دارد تا با تهاجم سياسي و تهاجم فرهنگي مخالفت كنند اتفاقا بايد كمك مي‌كردند تا مطبوعات باقي بمانند لذا يا از روي نفهمي و يا عامدانه بانيان اين حركت‌ها به رشد جامعه و تعالي فكري و فرهنگي جامعه كمكي نمي‌كنند.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.