نُه دي و فتح خرمشهر سياسي

در سال روز ۹ دي كه صداوسيماي ايران، مردمي كه هنوز اين رسانه ها را مي ديدند، بمباران گفتگو و تزريق سرپايي بينش سياسي مي كرد، مصاحبه اي ديدم در شبكه خبر، جالب توجه.

پرويز سروري از نيروهاي سابق سپاه كه داراي سابقه ي جنگ است و نمانيده فعلي مجلس، در مصاحبه اي گفت: ۹ دي، فتح خرمشهر سياسي بود!

نكاتي درباره فتح تاريخي خرمشهر / فتح خرمشهر در ويكي پديا
– عراق برای اشغال خرمشهر در پاییز سال ۱۳۵۹ كه فقط ده ها تن از بچه های سپاه و بسیج و مردم محلی با كمترین سلاح و مهمات در آن بودند ، ۴۵ روز پشت دروازه های خرمشهر جنگید و تلفات داد.

– در عملیات «بیت المقدس» اردیبهشت خرداد سال ۱۳۶۱ كه منجر بر آزادسازی شهر خرمشهر و مناطق وسیعی از جنوب كشور شد ، ارتش عراق با به جای گذاردن بيش از ۱۶ هزار كشته و زخمی و ۱۹ هزار اسیر ، مجبور به فرار شد.

– در عملیات «بیت المقدس» ، ۵۴۰۰ كیلومتر مربع از اراضی جمهوری اسلامی از جمله مراكز مهمی چون شهر خرمشهر ، هویزه و پادگان حمید ، طی ۲۵ روز نبرد سخت توسط رزمندگان اسلام از اشغال دشمن آزاد گردید.

– خرداد سال ۶۱ ، رزمندگان اسلام فقط در یك روز و نیم نبرد در خرمشهر ، كه ده ها هزار سرباز عراقی مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها ، تانك ها و تجهیزات در آن مستقر بودند ، این شهر را آزاد نمودند.

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.