نهم شهریور سی و دومین سالگردربایش امام موسی صدر/ پخش مستند جدید «سید موسی» کار جدیدی از روایت فتح

فیلم مستند «سید موسی» به کارگردانی روح الله حسینی، پنجشنبه، چهارم شهریور ۱۳۸۹ از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران، بعد از خبر ساعت ۲۱، پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، روح الله حسینی کارگردان این مستند گفت: این کار حدوداً چهل دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی روایت فتح در فاصله بهمن ۸۸ تا فروردین ۸۹ ساخته شده است.

حسینی افزود: این فیلم از قصه ربودن امام موسی صدر در لیبی، شروع می‌شود و سپس با بازگشت به گذشته، فصل‌های مهم زندگی امام موسی صدر و فعالیت‌های ایشان را به تصویر می‌کشد.

وی ادامه داد: پس از آن دوباره به ماجرای ربودن ایشان و بخشی از پی‌گیری‌هایی که چه در آن سال‌ها و چه پس از آن، درباره پرونده ربودن ایشان شده است، اشاره می‌شود و فیلم با سخنرانی سید حسن نصر الله درباره امام موسی صدر، در جشن آزادی اسرا در سال ۲۰۰۴ خاتمه می‌یابد.

حسینی گفت: تفاوت این فیلم با مستند پانزده قسمتی که پیش از این روایت فتح تولید و منتشر کرده بود، این است که در مستند «سید موسی» به طور خلاصه همه زندگی امام موسی صدر جمع شده و برای آشنایی مخاطبانی که چیزی از امام موسی صدر و زندگی ایشان نمی‌دانند، بسیار مناسب است.

مستند تلویزیونی «سید موسی» روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه ۱۳۸۹، ساعت ۲۱:۵۰ و بعد از خبر ساعت ۲۱ از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

دسته‌هادسته‌بندی نشده